Новини

Про доброчинність у Кривому Розі: як організація Юліани Березуцької допомагає бійцям та навчає дітей безпеки

На зустрічі в ТРК «Солнечная Галерея» Юліана Березуцька, голова «39-тої жіночої сотні», розповіла про причини появи організації та її перспективи. 

«Наше патріотичне об'єднання виникло ще на Майдані, там же отримало свою назву. Відтоді ми – на першій лінії оборони нашої держави. Багато криворіжців долучилися до наших ініціатив: допомоги фронту, збору теплих речей для бійців, збору коштів на придбання оптичних приладів. Скільки разів ми везли нашим бійцям смаколики, приготовані земляками, продукти, консервацію.. і машини ламалися, і в замети потрапляли, і не завжди без проблем ми проривалися до своїх на передову. 

Великих зусиль, часу, терпіння довелося докладати, допомагаючи родинам вимушених переселенців. Люди приїздили в Кривий Ріг, що називається, з малими дітьми і однією сумкою. Збирали їм і теплий одяг, і навіть посуд: сім'ї починали життя з чистого листа.

Поступово наші знання, особисті навики, а також ініціатива шкіл, що були нашими колективними волонтерами, переросли в уроки та тренінги особистої безпеки і правил поводження в екстремальних ситуаціях.

Уявляєте, не всі діти знають, як викликати "швидку". Як діяти,  якщо раптом поранився, а дорослих поруч немає? Як зрозуміти, що ти натрапив на небезпечний предмет?

Правила особистої безпеки, надання первинної медичної допомоги, способи самооборони - це було цікаво, важливо і корисно для старшокласників, навіть не всі батьки могли їх цього навчити! Шкодую, що в останні два роки спілкування школярів з патріотичними організаціями якось затихло: нас перестали запрошувати. Ми показували це і на нашій виставці "Запах війни”: і як виглядає зброя, і як припинити неважку кровотечу. Давали приміряти "бронік", каску, потримати в руках навчальний автомат.

Але працювали і працюємо зараз не ради піару. Нещодавно надійшло прохання від наших бійців: потрібні маскувальні сітки. Підрозділ виведено на передову, їм потрібен захист. Плетуть всі: волонтери, їхні діти, чоловіки. Там нескладно, але потрібні руки. І ми їх не опустимо».

Джерело: https://www.0564.ua/news